Preskočiť na hlavné menu Preskočiť na obsah
Preskočiť navrch stránky Preskočiť na koniec obsahu

Spaľovanie horľavých látok a vypaľovanie porastov bylín, kríkov a stromov je zakázané!

SÚBOR
Dátum: 23.03.2022
Autor: Machulince ADMIN
Spaľovanie horľavých látok a vypaľovanie porastov bylín, kríkov a stromov je zakázané!

Upozornenie

Vážení občania,

najviac požiarov vzniká v jarnom a suchom letnom období.. Vyšší počet požiarov je zapríčinený požiarmi, ktoré vznikli v dôsledku vypaľovania trávy a suchých porastov, spaľovania odpadov zo záhrad a v blízkosti lesných porastov. Príslušníci Okresného riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru v Zlatých Moravciach každý rok zasahujú a likvidujú požiare, ktoré vznikli nedbanlivosťou občanov pri spaľovaní suchej trávy, odpadov z vinohradov a záhrad a vypaľovaní trávy.

Upozorňujeme občanov, aby nepoužívali otvorený oheň a nefajčili na miestach so zvýšeným požiarnym nebezpečenstvom, nevypaľovali porasty, nezakladali oheň na miestach, kde by sa mohol rozšíriť a aby dodržiavali zásady požiarnej bezpečnosti pri činnostiach spojených so zvýšeným nebezpečenstvom vzniku požiarov. Spôsobenie požiaru je porušením platných právnych predpisov a môže byť kvalifikované od priestupku až po trestný čin, nehovoriac o tom, aké škody môže v prírode spôsobiť. Pri porušení povinností fyzických osôb citovaných v zákone o ochrane pre požiarmi môže Okresné riaditeľstvo Hasičského a záchranného zboru v Zlatých Moravciach postupovať voči fyzickej osobe podľa § 61 zákona NR SR č. 314/2001 Z.z. o ochrane pred požiarmi v znení neskorších predpisov a uložiť sankciu za priestupok až do výšky 331 Eur.

Súbory na stiahnutie

Názov Veľkosť Formát Dátum Zoradiť podľa:
OR HAZZ ZM
PDF bolo automaticky vygenerované OCR systémom Moderných obcí.
Veľkosť: 1.1 MB Formát: pdf Dátum: 23.3.2022

Komentáre sú dostupné až po prihlásení na Váš Facebook profil. Ak ste neodsúhlasili Cookies, komentáre sa nemôžu zobrazovať.