Preskočiť na hlavné menu Preskočiť na obsah
Preskočiť navrch stránky Preskočiť na koniec obsahu

Odvolanie zákazu a obmedzenia využívania lesov verejnosťou ku dňu 02.07.2024

SÚBOR
Dátum: 02.07.2024
Odvolanie zákazu a obmedzenia využívania lesov verejnosťou ku dňu 02.07.2024

Oznam

Okresný úrad Nitra, pozemkový a lesný odbor, odd. lesného hospodárstva odvoláva ku dňu 02.07.2024 v zmysle § 30 ods. 4 zákona o lesoch z dôvodu zlepšenia aktuálnej nákazovej situácie afrického moru ošípaných u diviačej zveri:

a) zákaz využívania lesov verejnosťou v lokalitách Maziská, k. ú. Opatovce a v lokalite Liešňa, k. ú. Obyce, ktoré sú vymedzené súradnicami WGS84

b) obmedzenie využívania lesov verejnosťou v k. ú.  obcí Jedľové Kostoľany, Obyce, Machulince a Žitavany.

OÚ Nitra, pozemkový a lesný odbor, upozorňuje občanov, aby sa v prípade nájdenia uhynutej diviačej zveri, alebo spozorovanie diviačej zveri so zmeneným správaním, k takejto zveri nepribližovali a v žiadnom prípade sa jej nedotýkali.

Upozorňujeme občanov, aby nevstupovali a nechodili do objektov, kde sa chovajú ošípané v oblečení a obuvi, ktorú používali v lese. Takéto oblečenie je potrebné vyprať a obuv dezinfikovať a k ošípaným vstupovať iba v čistom nekontaminovanom oblečení a obuvi!

OÚ Nitra, pozemkový a lesný odbor, žiada občanov, aby v prípade nájdenia uhynutej diviačej zveri, alebo spozorovania diviačej zveri so zmeneným správaním poskytli súčinnosť pri čo najrýchlejšej lokalizácii predmetného nálezu a to tak, že pomocou mobilného telefónu, resp. obdobného zariadenia zaznamenajú aktuálnu polohu nálezu z bezpečnej vzdialenosti prostredníctvom GPS súradníc a tieto bezodkladne zašlú na jedno z nižšie uvedených telefónnych čísel:

+421 904 988 835 alebo +421 905 199 981  -  Regionálna veterinárna a potravinová správa Nitra,

+421 950 449 520 alebo +421 910 192 422   -  Regionálna veterinárna a potravinová správa Nitra, detašované pracovisko - Topoľčianky

alebo nahlásiť to priamo užívateľovi spoločného poľovného revíru.

Nahlásením a presnou lokalizáciou uhynutého alebo nakazeného jedinca umožníte zložkám, ktoré sa zaoberajú odstraňovaním týchto uhynutých a chorých zvierat z prostredia zabrániť šíreniu Afrického moru ošípaných a potrebe následného opätovného zákazu vstupu verejnosti na lesné pozemky.

Súbory na stiahnutie

Názov Veľkosť Formát Dátum Zoradiť podľa:
doc10188620240702125857 Veľkosť: 759 kB Formát: pdf Dátum: 2.7.2024