Nelegálne skládky odpadov v našej obci

Dátum: 17.04.2015
Nelegálne skládky odpadov v našej obci

Jedným z veľkých problémov na celom Slovensku sú nelegálne skládky odpadov. Naša obec nie je žiaľ žiadnou výnimkou.

Aj u nás sa nachádzajú tzv. divoké skládky odpadov. Smutné na tom je, že ich vytvárajú práve niektorí občania našej obce.

Nielenže sú estetickou škvrnou našej obce, ale ľudia si asi neuvedomujú nebezpečenstvo a hrozbu, ktorú predstavujú. Skládky odpadov znečisťujú životné prostredie, povrchové i podzemné vody. Živočíchy, ktoré majú k nim prístup podporujú rozmnožovanie parazitov a prenášajú rôzne infekcie.

Vytváranie takýchto skládok je zo zákona zakázané.

Zamyslime sa vážení občania a snažme sa prispievať k zlepšeniu kvality životného prostredia tým, že sa budeme viac zaujímať o svoje okolie. Nebuďme pohodlní a skúsme zájsť o kúsok ďalej, kde nájdeme i kontajner.

Obec, v ktorej žijeme, je našou vizitkou a keď sa nebudeme o ňu starať a zveľaďovať ju, ale naopak vytvárať v nej takéto čierne skládky, poškodzujeme nielen dobré meno obce, ale aj všetkých nás, ktorí tu bývame.