5. ročník Folklórnych slávností pod Kamencom

V nedeľu 7. júna 2015 o 17:00 hod. v Športovom areáli TJ Machulince privítali organizátori Folklórna skupina Kamenec z Machuliniec a Obec Machulince všetkých priaznicov dobrej hudby a tanca na...

Programom sprevádzala vedúca folkórneho súboru p. Anna Horváthová, ktorá privítala všetkých prítomných, rovnako ako aj p. starosta. Podujatie otvárala Dychová hudba Machulince a neskôr domáca folkórna skupina Kamenec. Nasledovalo milé pásmo piesní a tancov, ktoré si pripravili miestne deti z MŠ a ZŠ. Potom už vystúpili profesionálne súbory ako sú FS Očovan z Očovej, ktorí nás potešili svojim vystúpením v úvode a v závere podujatia, Tríbečskí Heligonkári a Terchovská muzika, FSk Čaračan z Čaradic a FSk Kamenec.

Vystúpenie, ako aj kroje jednotlivých pozvaných súborov boli krásne. Priniesli k nám kus svojej kultúry a tradícií. Návštevníci si z tohto festivalu dobrej hudby a tancu odniesli určite nezabudnuteľný zážitok.

Počasie vyšlo, bolo až horúco. Pre všetkých prítomných bolo okrem dobrej zábavy pripravené občerstvenie, či už lángoše, výborný poľovnícky guláš, pre deti cukrová vata a tiež skákaci hrad.

Škoda však, že účasť na tak dlho pripravovanom podujatí nesplnila očakávania organizátorov. Veríme, že ďaľší v poradí už 6. ročník naplní celý areál TJ Machulince a priaznivci dobrej hudby prídu zas.