Obec Machulince
Váš nákup môžete dokončiť na tomto mieste. Doručenie kuriérom za 2,99 € do 10 dní.
Výprázdniť košík

71. výročie SNP

71. výročie SNP
V sobotu dňa 29.08.2015 sme si v Športovom areáli TJ Machulince o 18:30 hod. pripomínali už 71. výročie SNP.

 

Oslavy SNP prebiehali už tradične. Po oficiálnej časti, ako sú štátna hymna a príhovor p. starostu, vypĺňala program domáca folklórna skupina Kamenec pásmom ľudových piesní. Aj napriek priaznivému letnému počasiu, účasť prítomných nebola vysoká.

 

Na svete neexistuje národ, ktorý by nemal vlastné dejiny, vlastných hrdinov a pamätné miesta. Slovenské národné povstanie nám dnes pripomína množstvo pamätníkov a hrobov v našich mestách, obciach a horách. Často sú na nich vyryté mená tých, ktorí zahynuli. Každé z nich symbolizuje, že Povstanie nie je len historická udalosť, ale aj množstvo ľudských osudov a hrdinstiev.

 

Starosta obce vo svojom príhovore poukázal na niektoré udalosti, ktoré sú natoľko významné, že poznačili celú budúcnosť a charakter národa. Takýmto medzníkom je pre nás aj Slovenské národné povstanie. Poďakoval a prejavil svoju úctu za všetko, čo pre nás vybojovali tí, ktorí buď hrdinsky položili svoje životy, alebo sa nedožili dnešných dní. Mnohé obce boli vypálené a ich občania vyvraždení. Aj na týchto ľudí sme si dnes spomenuli s úctou a vďakou a s obdivom ich odhodlania, odvahy a obetavosti.Tento odkaz by sme mali mať vždy na pamäti a mali by sme sa snažiť ho naplniť svojím životom v prospech našej vlasti.

 

Deti sa tešili z pripravenej prázdninovej opekačky a netrpezlivo čakali zapálenie vatry.

 

V závere programu sa aj v našej obci rozhorela niekoľko metrová Vatra SNP, ktorá je spomienkou na všetkých, ktorí bojovali za lepšiu budúcnosť, demokraciu a mier.