Preskočiť na hlavné menu Preskočiť na obsah
Preskočiť navrch stránky Preskočiť na koniec obsahu

Obecná knižnica

Už v 20-tych rokoch 20. storočia bola založená v obci školská knižnica, ktorá bola postupne dopĺňaná aktuálnymi knihami a aj v súčasnosti slúži pre potreby žiakov a pedagógov základnej školy.

Postupne po druhej svetovej vojne vznikla aj obecná knižnica. Miesto jej umiestnenia sa menilo a často sa menili aj osoby zodpovedné za knižnicu. Obecná knižnica vždy dobre slúžila pre všetky vekové kategórie občanov, ako pre deti a mládež, tak aj pre dospelých.

V knižnici sú predovšetkým knihy od slovenských autorov, ale nechýbajú ani knihy od známych zahraničných spisovateľov. V knižničnom fonde sa nachádza detská literatúra, mládežnícka literatúra, náučná mládežnícka literatúra, ako aj krásna, odborná a spoločenská literatúra pre dospelých.

V súčasnosti sa o obecnú knižnicu stará Anna Horváthová. K 1. januáru 2015 bolo v obecnej knižnici 5 607 knižných titulov. Knižničný fond sa dopĺňa dvakrát ročne o nové knihy.

Každý občan, ktorý je registrovaným čitateľom Obecnej knižnice v Machulinciach, vlastní jej čitateľský preukaz a súhlasí s výpožičným poriadkom Obecnej knižnice v Machulinciach, má právo si vypožičať knižničný fond (knihy, časopisy).

Výpožičný poriadok Obecnej knižnice v Machulinciach č. 13/2008 bol schválený na 12. riadnom zasadnutí Obecného zastupiteľstva dňa 12.12.2008 a nadobúda účinnosť od 01. januára 2009 (príloha č.1).

Dňa 16.12.2013 sa Obecné zastupiteľstvo obce Machulince uznieslo na svojom 18. riadnom zasadnutí na zmenách a doplnkoch a to Dodatkom č. 1 k výpožičnému poriadku Obecnej knižnice v Machulinciach č. 13/2008. Tento Dodatok č. 1 nadobúda účinnosť od 01. januára 2014 (príloha č.2).

 

KNIŽNICA JE OTVORENÁ

VŽDY V PONDELOK V ČASE OD 15:30 hod. - 17:30 hod.

 

V našej obecnej knižnici Vás radi uvidíme a budeme potešení Vašou návštevou.

 

 

Súbory na stiahnutie

Názov Veľkosť Formát Dátum Zoradiť podľa:
Štatút obecnej knižnice v Machulinciach
PDF bolo automaticky vygenerované OCR systémom Moderných obcí.
Veľkosť: 1.08 MB Formát: pdf Dátum: 20.1.2020
Výpožičný poriadok Obec.knižnice v Machulinciach
PDF bolo automaticky vygenerované OCR systémom Moderných obcí.
Veľkosť: 839.5 kB Formát: pdf Dátum: 20.1.2020